Techkon ColorCatcher

TECHKON ColorCatcher umožňuje rychle a jednoduše zachytit a přesně specifikovat barvu prostřednictvím chytrého telefonu.
Produkt se skládá ze dvou komponentů – aplikace pro chytrý telefon a karty s referenční barevnou tabulkou. Karta je důležitá, protože fotoaparáty chytrých telefonů totiž nejsou schopny věrně a přesně zachytit barvy. Velkou roli zde hraje kvalita zabudovaného objektivu, světlené podmínky a vzdálenost fotografovaného objektu.
Patentovaná technologie ColorCatcher firmy Techkon umožňuje prostřednictvím smartphonů generovat přesná barevná data a to díky Technologii Color Transformation Engine. Ta je součástí aplikace a v kombinaci s barevnou tabulkou, která obsahuje referenční absolutní barevná data, umožňuje definovat barvu velmi přesně. Stačí jen vyfotografovat barevný vzorek spolu s tabulkou a ostatní už zařídí Color Transformation Engine. Ten definuje vyfotografovaný barevný vzorek v prostorech sRGB a Lab, určí nejbližší barvu ve vzorníku RAL, a vypočítá barevnou odchylku ΔE.
ColorCatcher se výborně uplatní kdekoli, kde je potřeba přesně určit barvu, ale není dostupný nákladný spektrofotometr. Využijí ho grafici, kteří řeší korporátní barvy, návrháři či designéři, ale může se hodit i těm, kdo se barvami nezabývají profesionálně. Potřebujete přesně trefit barvu laku pro svůj vůz, odstín stěny vašeho pokoje, chcete sladit kabelku s barvou nehtů nebo znát přesný tón své pleti? ColorCatcher je ideálním a dostupným řešením.